Wichary Technologies Sp. z o.o.

WICHARY Technologies Sp. z o.o. to nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się firma, istniejąca od 1992 roku. Dzięki systematycznemu i zarazem dynamicznemu rozwojowi osiągnęliśmy znaczącą pozycję na rynku krajowym i międzynarodowym, czego potwierdzeniem są liczne nagrody i wyróżnienia w środowisku biznesu.

Dostarczamy najwyższej jakości kompleksowe rozwiązania w dziedzinie górnictwa, recyklingu, kolejnictwa, przemysłu oraz obróbki materiałowej. Wykonujemy także projekty techniczne, prowadzimy szkolenia i świadczymy usługi serwisowe, gwarancyjne oraz pogwarancyjne.

Doświadczenie oraz wysoko wykwalifikowana kadra techniczna i ekonomiczna licząca ponad 100 pracowników, stanowiąca największy atut firmy, umożliwia nam realizację kontraktów z największymi przedsiębiorstwami krajowymi i zagranicznymi.

Firma WICHARY Technologies Sp. z o.o. oferuje najnowocześniejsze technologie dla różnych branż przemysłu.

Mocnym filarem działalności WICHARY Technologies Sp. z o.o. są kompleksowe rozwiązania dla branży KOLEJNICTWA, czyli systemy sterowania ruchem na bocznicach kolejowych, systemy przetaczania i pozycjonowania wagonów oraz ich dynamicznego ważenia. Firma proponuje zaawansowaną technologię lokalnego sterowania ruchem manewrowym, sprzedaż komponentów a także montaż i serwis urządzeń. Ponadto oferuje pojazdy dwufunkcyjne drogowo-szynowe, przeciągarki do wagonów i systemy ważenia wagonów.

Dla GÓRNICTWA firma dostarcza pompy wysokociśnieniowe, sterowniki iskrobezpieczne, armaturę dla hydrauliki siłowej, rurociągi wysoko i niskociśnieniowe, systemy zasilania obudów zmechanizowanych oraz systemy zraszania i chłodzenia silników do kompleksów kombajnowych i strugowych. Uzupełnieniem agregatów są dołowe systemy uzdatniania wody oraz przygotowania i monitorowania emulsji. Dla zmniejszenia kosztów zakupu magnetytu WICHARY Technologies Sp. z o.o. oferuje systemy rekuperacji cieczy ciężkiej a także separatory magnetyczne dla zakładów wzbogacania węgla. W ofercie firmy znajdują się również lokalne systemy klimatyzacji kopalń i kompletne instalacje do podawania mieszanek pyłowo-cementowych do wzmacniania chodników i rekonsolidacji stropów.

W  zakresie  PRZEMYSŁU  firma oferuje  między  innymi  prasy  izostatyczne  HIP/CIP,  piece (do obróbki  cieplnej,  laboratoryjne,  mikrofalowe,  indukcyjne),  urządzenia do wysokociśnieniowego utrwalania żywności HPP, pompy zatapialne, refulery, przemysłowe systemy drukowania przestrzennego (rapid prototyping) jak również systemy pogłębiania oraz regulacji zbiorników i cieków wodnych, pompy wielozadaniowe do zastosowań specjalnych i kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki magazynowej i transportu wewnętrznego dla przemysłu.

Kolejnym kierunkiem działalności firmy WICHARY Technologies Sp. z o.o. jest RECYKLING surowców. W tej dziedzinie firma jest partnerem technologicznym w zakresie separacji dla wszystkich czołowych wykonawców zakładów gospodarki odpadami. Projektuje i dostarcza także kompletne linie do recyklingu surowców m.in. metali, tworzyw sztucznych i szkła. Firma oferuje zarówno pojedyncze  urządzenia  jak i  kompletne  linie  technologiczne, które można łatwo  rozbudowywać  i modernizować,  co  pozwala  szybko  i tanio dostosowywać się do zmieniających się realiów na rynku.

Firma  WICHARY  Technologies  Sp.  z  o.o.  jest  również  producentem  LASEROWYCH systemów tnących, w tym laserów serii WT i VT oraz innowacyjnych systemów cięcia strumieniem wody serii AquaJet do zastosowań przemysłowych. Dzięki użytym technologiom i najwyższej jakości osprzętem wysokociśnieniowym w postaci pompy multiplikatorowej z silnikiem synchronicznym, wycinarka wodna AquaJet pozwala na precyzyjną obróbkę szerokiej gamy materiałów, nawet takich jak metal, których grubość dochodzi do 200 mm. W ofercie firma posiada również giętarki do tworzyw sztucznych serii GT, systemy odciągowe oraz filtracyjne serii XT.

W ofercie firmy znajdują się także innowacyjne systemy stacjonarnych oraz mobilnych przestrzeni NITROXYcell, w których dochodzi do modyfikacji powietrza atmosferycznego, poprzez obniżenie lub podwyższenie stężenia tlenu, co pozwala na stworzenie warunków hipoksji lub hiperoksji normobarycznej. Technologia pozwala na kontrolę i regulację temperatury oraz wilgotności powietrza nawet w bardzo skrajnych zakresach. Taka technologia ma szerokie spektrum zastosowań, min.: w sporcie wyczynowym, rekreacyjnym, w służbach mundurowych, medycynie, terapiach rehabilitacyjnych, czy też w przemyśle, jako system przeciwpożarowy, system higienizacji oraz detoksykacji.

Wichary Technologies Sp. z o.o.

Centralna 6
42-625 Pyrzowice
NIP. 643-16-15-181.
tel. +48 32 661 99 00.
BĄDŹMY W KONTAKCIE

Biuro Projektu
 
tel.
(+48) 668 894 583