CZ LOKO Polska Sp. z o.o.

Firma CZ LOKO Polska Sp. z o. o. (poprzednio ČMKS) powołana została w Gliwicach z inicjatywy holdingu CZ LOKO a. s. Česká Třebová, jako jednostka pośrednicząca w kontaktach handlowych pomiędzy użytkownikami a zakładami naprawiającymi lub produkującymi lokomotywy spalinowe.
W początkowym okresie lat 1999 – 2005 r. firma rozwijała ofertę w zakresie zaspokojenia użytkowników w części zamienne, podzespoły i naprawy agregatów do lokomotyw spalinowych T 448p i S-200, będących w eksploatacji u użytkowników krajowych.

Jednocześnie CZ LOKO Polska Sp. z o. o. w oparciu o potencjał produkcyjny CZ LOKO a. s. i innych producentów czeskich rozszerza zakres oferowanych usług o naprawy lokomotyw spalinowych i ich modernizacje w różnym stopniu wykonania.
Oferujemy także w oparciu o własne opracowania konstrukcyjne pełną modernizację lokomotyw na bazie silników Caterpillar.

Nowoczesny silnik, układy sterujące, hamulcowe, zmiana kabin i karoserii dostosowują lokomotywy do aktualnie obowiązujących przepisów i norm polskich i unijnych.

Ponadto oferujemy modernizacje lokomotyw typu S200 oraz T448p obejmującej tzw. „polonizację lokomotyw” czyli zabudowę układów związanych z bezpieczeństwem ruchu (tj. układów CA, SHP, radiostopu i układów radiołączności) zgodnie z normami i przepisami krajowymi oraz międzynarodowymi. Modernizacja wykonywana przez nasz zakład umożliwia prowadzenie pociągów na torach należących do PKP PLK S. A. Posiadamy również niezbędne uprawnienia do wykonywania odbiorów w/w urządzeń zgodnie z procedurami wymaganymi do uzyskania potwierdzenia zgodności z typem dla pojazdów kolejowych.

Przedstawiam zatem prezentację holdingu CZ LOKO a. s., którego częścią jest nasza firma.

W ofercie CZ LOKO Polska Sp. z o. o. znajduje się m.in. :

  • Sprzedaż lokomotyw oraz pojazdów kolejowych specjalnego przeznaczenia
  • Modernizacje lokomotyw w różnym zakresie wykonania (więcej w dziale Produkty)
  • Polonizacja lokomotyw” typu S200 oraz T448p, czyli zabudowa układów związanych z bezpieczeństwem ruchu (CA, SHP, radiostop, radiołączność) zgodnie z normami i przepisami krajowymi oraz międzynarodowymi
  • Modernizacja podzespołów lokomotyw spalinowych oraz elektrycznych
  • Sprzedaż części zamiennych do lokomotyw spalinowych, elektrycznych produkcji czeskiej, nowych i regenerowanych (m.in. silników trakcyjnych, generatorów, pomp wodnych, pomp paliwowych i wtryskowych, zaworów układu hamulcowego DAKO)
  • Naprawa i regeneracja podzespołów, zespołów i kompletnych urządzeń pojazdów trakcyjnych (m.in.: wtryskiwaczy, pomp wtryskowych, turbosprężarek, głowic silnika spalinowego, zaworów układu hamulcowego DAKO)
  • Świadczenie usług w zakresie serwisu - przeglądy okresowe, naprawy okresowe, naprawy bieżące i awaryjne (więcej w dziale Serwis)
  • Opracowanie dokumentacji systemu utrzymania (DSU) dla lokomotyw produkcji czeskiej
  • Opracowywanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania Świadectwa dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego (DTR, Warunki techniczne wykonania (WTW), Warunki techniczne odbioru (WTO))

CZ LOKO Polska Sp. z o.o.

K. Miarki 12
44-100 Gliwice
NIP. 631-020-00-44.
 
BĄDŹMY W KONTAKCIE

Biuro Projektu
 
tel.
(+48) 668 894 583